Certyfikaty suplementów

CERTYFIKATY to nic innego jak BEZPIECZEŃSTWO.

Nie trzeba w taj chwili nikogo przekonywać o wyższości produktów z certyfikatami nad tymi bez. Im więcej certyfikatów- tym bezpieczniej czujemy się używając jakiegoś produktu. A oto certyfikaty Wellness by Oriflame:

 

System HACCP (Analiza Zagrożeń i Krytyczne Punkty Kontroli)- powstał w latach 60-tych na zamówienie NASA. Miał na celu wyprodukowanie takiej żywności dla kosmonautów, która byłaby bezpieczna. Ustalono wówczas, że dla uzyskania produktu o odpowiedniej jakości zdrowotnej należy kontrolować cały łańcuch żywnościowy z uwzględnieniem środowiska pracy, począwszy od pozyskiwania surowców aż do uzyskania finalnego produktu. Szczególnie uważnie monitorowane są takie punkty w produkcji, które uznano za krytyczne. Tak wiec dzięki kosmonautom mamy bezpieczne dla zdrowia produkty, badane w każdym momencie ich powstawania.

 

GMP (Dobra Praktyka Produkcyjna)- system podobny do HACCP z tym, że tutaj nacisk położony jest na brak przypadku w produkcji co oznacza, że taki sam jest koktajl wyprodukowany jako piąty jak ten 1555-ty. Pisemnie opracowane procedury produkcji dotyczące całego jej procesu, wymagania dla personelu, jego szkolenia, pozyskiwania surowców, budynków i otoczenia produkcyjnego, maszyn i urządzeń, magazynowania, transportu, dystrybucji, mycia i dezynfekcji, a także ochrony przed szkodnikami- to wszystko sprawia, że dostajemy do naszych rąk bezpieczny produkt- za każdym razem tak samo wartościowy.

 

FRIEND OF SEA- to certyfikat dotyczący naszych kwasów Omega3. FOS jest obecnie wiodącym międzynarodowym projektem certyfikowania produktów rybołówstwa pochodzących ze zrównoważonych źródeł oraz akwakultur. Chodzi o to by za kilkadziesiąt lat w naszych morzach i oceanach coś jeszcze pływało. Ryby i owoce morza pochodzące z zasobów odnawialnych dają taką gwarancję. W takich łowiskach szanuje się ekosystem, nie łowi się ryb, które jeszcze nie są osobnikami dorosłymi albo takich, które są zagrożone wyginięciem. Z takich właśnie łowisk korzysta Oriflame produkując kwasy Omega3.

 

 

KAN (Kazachska Akademia Odżywiania) – instytucja UNICEF na kraje Azji Centralnej zajmuje się problemami odżywiania w krajach tego regionu.

 

 

 

NADN to rosyjska organizacja non-profit związana z nauką o dietetyce i odżywianiu (szczególnie w zakresie nowych sposobów żywienia i technologii) do której Oriflame przystąpiło już w 2008 roku.

 

 

 

LAKEMEDELSVERKET (Medical Products Agency)- to agencja w ramach szwedzkiego Ministerstwa Zdrowia, której misją jest promowanie zdrowia publicznego i zdrowia zwierząt. Celem jej jest dbanie o to, by pacjent miał dostęp do bezpiecznych leków i suplementów a nadzór nad produkcja i producentami daje w efekcie wysoką jakość certyfikowanych produktów

 

 

NON GMO- ten certyfikat jest szalenie ważny, bo wszyscy wiemy, jakie zagrożenia związane są z żywnością modyfikowaną genetycznie a ten certyfikat daje gwarancję, że Oriflame nie używa do produkcji produktów tak szkodliwych.

 

 

Znak towarzystwa weganskiego

 

VEGAN to znak Towarzystwa Wegańskiego, który znajdziesz na opakowaniu naszych Zup Natural Balance a który gwarantuje, że składniki do ich produkcji nie zostały pozyskane ze zwierząt.

 

 

caertyfikat Oriflame

 

Stempel Szwedzkiego Instytutu Badań nad Zdrowiem i Żywieniem zaświadcza, że produkt spełnia najwyższe standardy jakości i bezpieczeństwa, co jest wymogiem polityki produktów Wellenss by Oriflame. Bezpieczne, pozyskiwane etycznie i przyjazne dla środowiska- tak w skrócie można te standardy opisać.

 

 

I wisienka na torcie: Niemiecka Szkoła Sportu i Badania Dopingu, która bada żywność i suplementy pod kątem niedozwolonych substancji po przebadaniu Koktajlu Natural Balance i Kompleksu Swedish Beauty (z astaksantyną!) wydała certyfikat potwierdzający, iż substancji zakazanych przez międzynarodowe związki sportowe w nich nie ma. I dlatego sportowcy mogą używać (i używają!) nasze koktajle i astaksantynę zwiększającą wydolność.

To tyko niektóre z certyfikatów Oriflame. Skupiłam się bowiem na tych, które dotyczą produktów kategorii Wellness. Należałoby jeszcze napisać o ECOCERT, FAIRTDADE czy FSC ale to temat na kolejny wpis.

Na koniec uwaga: Oriflame NIE PRODUKUJE suplementów Wellness by Oriflame a jedynie współpracuje z fabrykami spełniającymi opisane, rygorystyczne normy. Wszystko po to, byś czuła się bezpiecznie i używając ich cieszyła się dobrym zdrowiem i tryskała energią.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *